Powrót do strony głównej

Posty

Zapraszamy na Czwartek u Ekonomistów pt. „Wpływ płacy minimalnej na rynek pracy".

piątek, 28 października 2022

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne zaprasza na Czwartek u Ekonomistów poświęcony zagadnieniu płacy minimalnej i jej wpływu na rynek pracy.

Seminarium pt. „Wpływ płacy minimalnej na rynek pracy” inspirowane jest książką Davida Carda, nagrodzonego w 2021 r. ekonomicznym Noblem, i Alana Kruegera pt. ”Myth and Measurement. The New Economics of the Minimum Wage”, która poddaje w wątpliwość negatywny wpływ płacy minimalnej na zatrudnienie. Będziemy dyskutować między innymi o tym, czy wnioski z tej publikacji mają zastosowanie w analizie relacji między płacą minimalną a sytuacją na polskim rynku pracy.

Seminarium odbędzie się w sali im. Edwarda Lipińskiego 10 listopada br. o godz. 12:00 na ul. Nowy Świat 49, lok.103

Polskie tłumaczenie książki autorstwa D. Carda i A. Kruegera pt. „Myth and Measurement – The New Economics of the Minimum Wage” wydane zostanie na początku 2023 r. przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, dzięki wsparciu finansowemu Polskiego Instytutu Ekonomicznego oraz Warszawskiego Instytutu Bankowości..

Paneliści:

  • Marek Kośny
  • Piotr Arak
  • Jakub Rybacki
  • Robert Mróz

Moderator:

  • Łukasz Hardt

Oficjalne zaproszenie: PDF

  • Zapraszamy do zapoznania się z tekstem prof. Elżbiety Mączyńskiej pt. Noblowskie laury za naturalne eksperymenty w naukach ekonomicznych. Ekonomia z życia wzięta, który ukazał się w „Biuletynie PTE” nr 4/2021. W artykule przedstawione zostały m.in. wyniki badań przeprowadzonych przez Carda i Kruegera, które podważyły obiegowe, stereotypowe opinie, że urzędowe regulacje płacy minimalnej, a także napływ imigrantów szkodzą gospodarce i zatrudnieniu PDF

Relacja z wydarzenia: PDF