Powrót do strony głównej

Artykuły i opinie

4 dni pracy w tygodniu? To przyszłość

piątek, 9 września 2022

Krótszy tydzień pracy? To możliwe - przekonują niektórzy eksperci i mówią wprost: rozpocznijmy przygotowania pod tę zmianę. Pracodawcy odpowiadają, że to możliwe, ale tylko w niektórych branżach.

Eksperci debatowali na temat pomysłu skrócenia tygodniowego czasu pracy z 5 (czyli z 40 godzin) do 4 dni podczas debaty zorganizowanej na XXXI Forum Ekonomicznym w Karpaczu. Na panelu pt. "Tydzień pracy i jego skracanie" spotkali się prof. Elżbieta Mączyńska z Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Rafał Baniak z Pracodawców RP oraz Adam Zych z fundacji Projekt PL.

I jak zauważyli zebrani na panelu eksperci - krótszy czas pracy to temat, który w ostatnim czasie stał się elementem przyszłej kampanii wyborczej. Przed wyborami parlamentarnymi w 2023 z pewnością o innym wymiarze pracy z pewnością będziemy wiele razy słyszeć.

  • Skrócenie czasu pracy do 4 dni w tygodniu to nieodwracalny i jednocześnie wyjątkowo potrzebny kierunek – przekonuje prof. Elżbieta Mączyńska, wykładowca warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej oraz prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

Prof. Elżbieta Mączyńska

Więcej informacji na stronie: money.pl